Ta jedna z najpopularniejszych uczestniczek telewizyjnego show „Taniec z gwiazdami” już wielokrotnie pokazała, że dobrze wykorzystała swój talent i nagłą medialną popularność. Poza występami w konkursach (np. w tanecznej Eurowizji w 2008 r.) gra w telewizyjnych serialach („Na Wspólnej”, „Tylko miłość”) oraz reklamach i, oczywiście, prowadzi własną szkołę tańca.

W tym przypadku Herbuś odłożyła na bok wszelkie interesy. Występ w „Lady Fosse” jest dla niej spełnieniem na dwóch płaszczyznach – tanecznej i aktorskiej.

Tancerka jest jedną z twórców grupy Dance Event Production mocno zaangażowanej w tę premierę. To głównie pochodzący z DEP tancerze opowiedzą historię ponętnej i drapieżnej kobiety o wielu twarzach. Napisali również scenariusz przedstawienia.

W grupowych choreografiach wykonawcy pokażą najważniejsze style tańca towarzyskiego – jazz, charlestona, rumbę, jive’a czy nieśmiertelnego rock’n’rolla. Dodatkową atrakcją będą pokazy par szczycących się tytułem mistrzowskim w tańcach latynoamerykańskich.

Wszystko to powinno sprawić, że Teatr Capitol będzie mógł się pochwalić produkcją równie popularną co np. „Koty” Teatru Roma.

[i]Lady Fosse, reż. Leszek Stanek, Karolina Kroczak, chor. Dance Event Production, wyk. Edyta Herbuś/Tomasz Barański, Ewa Szabatin/Marcin Olszewski, Kamila Kajak/ Łukasz Czarnecki, Teatr Capitol, ul. Marszałkowska 115, rezerwacje: tel. 022 620 21 42, premiera: sobota (21.02), godz. 19.30; spektakle: poniedziałek (7.03), godz. 19.30, piątek (27.03), godz. 19.30[/i]