Drużyna awansuje, trener narzeka

Paragwaj – Nowa Zelandia 0:0. Paragwajowi wystarczył remis, rywalom zabrakło wiary

Publikacja: 25.06.2010 02:13

– Graliśmy fatalnie. Jestem zadowolony z tego, że udało nam się wygrać grupę, ale po tym spotkaniu kibice nie mogą być z nas dumni – mówił trener Gerardo Martino.

W pierwszej połowie niewiele się działo. Piłkarze Nowej Zelandii wiedzieli, że zwycięstwo da im awans do 1/8 finału, ale przez całe spotkanie nie potrafili oddać ani jednego celnego strzału. W drugiej części trochę ożywienia w grę Paragwaju wniósł Lucas Barrios, kwadrans przed końcem mógł dać swojej drużynie zwycięstwo, jednak świetnie spisał się bramkarz Mark Paston. Obronił także bardzo trudne strzały Nelsona Valdeza i Denisa Canizy.

[ramka]>GRUPA F

PARAGWAJ – NOWA ZELANDIA 0:0

Żółte kartki: V. Caceres, R. Santa Cruz (Paragwaj); R. Nelsen (Nowa Zelandia). Sędziował Yuichi Nishimura (Japonia). Widzów 34 850.Paragwaj: Villar - Caniza, J. Caceres, Da Silva, Morel - Riveros, V. Caceres, Vera - Santa Cruz, Valdez (67, Benitez) - Cardozo (66, Barrios).

Nowa Zelandia: Paston - Reid, Nelsen, Smith - Bertos, Elliott, Vicelich, Lochhead - Killen (79, Brockie), Smeltz - Fallon (69, Wood).[/ramka]