Michał Kołodziejczyk

Michał Kołodziejczyk

Kołodziejczyk, Werner: Róże z Sarajewa

Na metalowych walcach wymieniono imiona i nazwiska wszystkich dzieci, a także rok ich urodzenia i śmierci. Walcami można kręcić jak stojakami na widokówki w sklepie z pamiątkami. Wydają smutny dźwięk pozytywki. Liczby opublikowane przez UNICEF po wojnie pokazują rozmiar tragedii trudnej do ogarnięcia.

Grzegorz Rasiak: Poziom polskiej piłki się obniżył

– W mojej karierze punktem zwrotnym była śmierć taty. Dotarło do mnie, że niezależnie, czy kopnę piłkę w prawo, czy w lewo, nic się nie zmieni – mówi Michałowi Kołodziejczykowi Grzegorz Rasiak, były reprezentant Polski w piłce nożnej, obecnie menedżer.

Aleksandar Vuković: Polacy i Serbowie to ten sam naród

Polacy i Serbowie – nie mam wątpliwości, że wypływamy z tego samego źródła. Nie docenia się naszej walki po właściwej stronie. Mieliśmy duże straty, ale później nie zapraszano nas już na defilady. Kiedy patrzę na Polskę, to widzę mój kraj numer dwa, podobną sytuację i podobne obawy – mówi Michałowi Kołodziejczykowi trener piłkarzy Legii Warszawa Aleksandar Vuković.

Konrad Bukowiecki: Mógłbym obiecać złoto w Tokio, ale po co?

Jest wiele takich osób, które szanuję tylko za osiągnięcia w sporcie, a już mniej za to, jakimi są ludźmi – mówi Michałowi Kołodziejczykowi Konrad Bukowiecki, halowy mistrz Europy w pchnięciu kulą, olimpijczyk.

Przemysław Świercz: Amp futbol to jest to

Jeżeli sam siebie zaakceptowałem, to dlaczego ktoś inny miałby tego nie zrobić. Jeżeli dalej mogę robić to co wcześniej, nie ma znaczenia, że nie mam nogi – mówi Michałowi Kołodziejczykowi Przemysław Świercz, kapitan reprezentacji Polski w Amp Futbolu.

Iga Baumgart-Witan: Do kosmosu mam daleko

W sporcie kobieta nie jest już kobietą. Na bieżni nie stajemy jako dziewczynki, kobietki czy słaba płeć. Nie myślimy o emocjach, tylko o zadaniu. Działamy identycznie jak faceci – mówi Michałowi Kołodziejczykowi Iga Baumgart-Witan, mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata w sztafecie 4x400 metrów.

Katarzyna Skowrońska-Dolata: Oscar za dobrą maskę

Do dzisiaj pamiętam, jak Andrzej Niemczyk wbił mi palce w obojczyki. Później podniósł na mnie rękę. Spojrzałam na niego ?i powiedziałam: „Uderz i to jest koniec" – mówi Michałowi Kołodziejczykowi była siatkarka, mistrzyni Europy z 2003 i 2005 r. Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Adam Waczyński: Byliśmy przygotowani na sukces

Miałem taki moment. Usiadłem, założyłem ręce na głowę i pomyślałem: „Kurczę, czego my dokonaliśmy". Ile meczów musieliśmy przegrać, ile mistrzostw musiało nam się nie udać, żeby w końcu wypalić w tym najważniejszym momencie – mówi Michałowi Kołodziejczykowi kapitan koszykarskiej reprezentacji Polski Adam Waczyński.

Marta Walczykiewicz: Potrafię oddać serce

Sport nauczył mnie, jak wyłączyć emocje, choćby na chwilę. Zostałam ukształtowana przez treningi i starty, wzrosła moja odporność, ale to wcale nie znaczy, że tam w środku mnie nie boli – mówi Michałowi Kołodziejczykowi Marta Walczykiewicz - kajakarka, srebrna medalistka olimpijska i mistrzyni świata.

Aleksandra Mirosław: W drodze na szczyt cisnę na maksa

Wybierając wspinaczkę sportową, wiedziałam, co robię. To nie był sport olimpijski i nigdy nawet nie śniłam, że to się zmieni. Teraz, kiedy dowiedziałam się, że pojadę na igrzyska, na początku nie wierzyłam. Dopiero później zaczęłam płakać ze szczęścia – mówi Michałowi Kołodziejczykowi dwukrotna mistrzyni świata Aleksandra Mirosław.