Coraz droższe pakiety medyczne. Nawet o kilkadziesiąt procent

Klienci firm, które dostarczają prywatne usługi zdrowotne, znów dostają wyższe rachunki. Pakiety medyczne drożeją nawet o kilkadziesiąt procent w skali roku. To efekt ogólnej inflacji, inflacji medycznej, droższej pracy, niedoborów lekarzy.

Aktualizacja: 31.08.2023 06:14 Publikacja: 31.08.2023 03:00

Wśród przyczyn wzrostu cen abonamentów medycznych ich dostarczyciele wskazują nie tylko wysoką infla

Wśród przyczyn wzrostu cen abonamentów medycznych ich dostarczyciele wskazują nie tylko wysoką inflację czy rosnące koszty pracy, ale też zbyt małą liczbę lekarzy

Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Nasi czytelnicy sygnalizują, że podwyżki cen pakietów medycznych sięgają 15 proc. i więcej w stosunku do ceny obecnej. O ich przyczyny zapytaliśmy u źródła.

– Długo utrzymująca się wysoka inflacja, także ta medyczna, jak również wzrost popytu na specjalistyczne usługi diagnostyczne przy ograniczonej dostępności personelu medycznego, bo w Polsce na 1000 pacjentów przypada od ok. 3,3–3,4 lekarza, to główne czynniki, obok starzenia się społeczeństwa, które stoją za wzrostem kosztów działalności w całym sektorze ochrony zdrowia – mówi Artur Białkowski, dyrektor zarządzający pionem usług biznesowych, członek zarządu Medicover. – Dlatego jeśli chcemy odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na usługi i zachować najwyższy standard leczenia pacjenta – co oznacza leczyć go przy użyciu nowoczesnych rozwiązań przez wykwalifikowaną i liczniejszą kadrę – musimy liczyć się ze zwiększonymi nakładami na działalność, która przekłada się na wycenę świadczeń – dodaje.

Pozostało 85% artykułu

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Wybierz ofertę dla Ciebie

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Ubezpieczenia
Standard & Poor’s utrzymuje wysoki rating PZU. Perspektywa w górę
Ubezpieczenia
Najwyższa waloryzacja składek od 15 lat. "Na papierze" jesteśmy 15 proc. bogatsi
Ubezpieczenia
Duża luka ubezpieczeniowa w Polsce. Oto czego nie ubezpieczamy
Ubezpieczenia
PZU dobrze rozpoczęło rok. Jest jednak problem z OC od aut
Materiał Promocyjny
Jakie są główne zalety systemów do zarządzania zasobami ludzkimi?
Ubezpieczenia
Solidny początek roku Grupy PZU. Ale problem w ubezpieczeniach komunikacyjnych
Ubezpieczenia
PZU wypłaci akcjonariuszom sutą dywidendę. Kurs w górę