[srodtytul]Wielka niedźwiedzica[/srodtytul]

Sędziwy Harry Bankston opowiada wnukom historię, która przydarzyła się mu, gdy był dzieckiem. Jest rok 1913, gdy umiera matka 10-letniego Harry’ego. Jego ojciec, Tyrone Bankston, zamierza schwytać żywego niedźwiedzia grizzly. W wytropieniu zwierzęcia mają mu pomóc Indianin Joshua oraz kilku myśliwych, m.in. właściciel sfory psów Genet. Już po kilku dniach wędrowcy zauważają nad rzeką niedźwiedzicę z dwoma małymi. Nocą potężna samica zbliża się do obozowiska poszukiwaczy. Myśliwi zauważają ją i podnoszą alarm. Ogromne zwierzę ucieka, ale mężczyźni chwytają towarzyszące jej niedźwiadki. Ich matka w odwecie porywa Harry’ego. Zdesperowany ojciec chłopca i jego towarzysze ruszają śladami zwierzęcia...

[i]9.00 | czwórka | niedziela[/i]

[srodtytul]Tata i małolata[/srodtytul]

Od czasu rozwodu Francuz Andre i jego żona Megan mieszkają po dwóch stronach Atlantyku: on w Paryżu, ona z dorastającą córką Nicole w Nowym Jorku. Ojciec nie widuje dziewczyny zbyt często, więc kiedy już nadarza się okazja, stara się wynagrodzić jej i sobie stracony czas. Zabiera ją na urlop na Bahamy. Urażona nastolatka ma żal do Andre, że zbyt mało się nią interesował do tej pory, a w dodatku zarzuca mu, że nieustannie wydzwania do swojej kochanki Isabelle. Chcąc się odegrać na ojcu, opowiada poznanemu w kurorcie przystojnemu Benowi zmyśloną historyjkę, że Andre jest jej kochankiem. Plotka bardzo szybko się rozchodzi i zarówno inni urlopowicze, jak i obsługa zaczynają traktować Francuza jak cynicznego rozpustnika.

[i]12.50 | polsat | niedziela[/i]

[srodtytul]Mali agenci 2: Wyspa Marzeń[/srodtytul]

Film Roberta Corteza jest familijno-komediową opowieścią o przygodach małych szpiegów, którzy wykrywają poważne afery. To drugi film zapoczątkowanej w 2001 roku trylogii „Mali agenci”. Gregorio Cortez, ojciec Carmen i Juniego, ma zostać szefem szpiegowskiej organizacji OSS. Jednak prezydent USA powierza stanowisko komu innemu – Donnagonowi Gigglesowi, ojcu Gary’ego i Gerti, którzy rywalizują z małymi Cortezami. Tymczasem tajemniczy rabusie wykradają kamuflator – urządzenie zdolne zakłócić działanie wszystkich systemów elektronicznych na świecie. Carmen i Juni ruszają śladem złodziei. Za nimi podążają Gary i Gerti.

[i]16.00 | tvn | niedziela[/i]

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

[srodtytul]Szaleństwa panny Ewy[/srodtytul]

Kazimierz Tarnas dokonał w 1984 roku ekranizacji powieści Kornela Makuszyńskiego. Ojciec Ewy, światowej sławy bakteriolog, wyjeżdża do Chin. Ewa zostaje ulokowana u pani Szymborskiej, która tyranizuje ja do tego stopnia, że dziewczynka ucieka przez okno wraz ze swoim psem. Przypadkowo znajduje schronienie u państwa Zawidzkich. Właściciel domu, Mudrowicz, żąda od nich natychmiastowej spłaty długów. Pieniędzy nie ma, ale Ewie, dziewczynce inteligentnej i pełnej uroku, udaje się przekonać wierzyciela, by przyjął jako zapłatę obrazy Jerzego Zawidzkiego. Do sąsiedniego domu sprowadzają się Zawiłowscy ze swoją uroczą córką Basią, w której Jerzy zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Tymczasem Ewa staje się oczkiem w głowie Mudrewicza.

[i]10.40 | kino polska | wtorek[/i]