Monodram muzyczny "Kalina®". Kalina Jędrusik znowu na scenie

Anna Mierzwa - pochodząca z Tarnowa, aktorka Teatru Nowego w Poznaniu zaprezentuje w piątek prapremierę monodramu muzycznego "Kalina®".

Aktualizacja: 28.10.2016 07:18 Publikacja: 28.10.2016 07:14

Monodram muzyczny "Kalina®". Kalina Jędrusik znowu na scenie

Foto: Fotorzepa, Piotr Górski

Koncepcja przedstawienia, wybór 14 piosenek z repertuaru Kaliny Jędrusik, a także sposób gry, częściowo naśladujący kontrowersyjną postać z czasów PRL-u – to wszystko jest autorskim pomysłem Anny Mierzwy.

Aktorka przyznaje, że Kalina Jędrusik była tematem jej pracy magisterskiej w PWST w Krakowie i od tego czasu jest zafascynowana tą artystką. – Na początku stawiałam sobie pytanie – mówi – kim była, skoro wzbudzała tak wielkie emocje, co robiła, że wywoływała takie skandale? Później zachwyciła mnie swoją osobowością. Potem zaczęła mnie irytować nadmiarem manieryzmu, który wręcz wylewał się z niej na scenie. Ale znów ją pokochałam.

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Teatr
Wojna o teatr w Kielcach skończy się zarządem komisarycznym w Świętokrzyskiem?
Teatr
Ministra Wróblewska: Wojewoda świętokrzyski skontroluje konkurs w teatrze w Kielcach
Teatr
Drugi konkurs w kieleckim teatrze „ustawiony” pod osobę PiS z TVP Kielce?
Teatr
Czy „aniołek Kaczyńskiego” wywoła piekło w kieleckim Teatrze im. Żeromskiego?
Teatr
Czy władze Świętokrzyskiego ustawiały konkurs na dyrektora teatru w Kielcach?