Reklama
Rozwiń

Spektakl "Klątwa". Teatr Powszechny wydał oświadczenie

"Wolność twórczości artystycznej jest zagwarantowana w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Prosimy o niedokonywanie manipulacji treścią przedstawienia" - informuje Teatr Powszechny w przekazanym oświadczeniu.

Aktualizacja: 21.02.2017 16:21 Publikacja: 21.02.2017 15:51

Spektakl "Klątwa". Teatr Powszechny wydał oświadczenie

Teatr Powszechny w Warszawie wydał oświadczenie w sprawie spektaklu "Klątwa". Sztukę skrytykował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik i rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Poseł PiS Dominik Tarczyński zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury.

"Informujemy, że spektakl „Klątwa” w reż. Olivera Frljicia jest integralną całością, a wszelkie sceny są jedynie odzwierciedleniem wizji artystycznej. Spektakl ma na celu pokazanie różnych ideologicznych postaw i oddanie głosu różnym stanowiskom, dlatego powinien być analizowany jako całościowa wizja artystyczna, a nie jako zbiór oderwanych od siebie scen pozbawionych kontekstu. Należy również pamiętać, że tego, co pokazywane jest w ramach przedstawienia teatralnego, nie można traktować jako działań czy zdarzeń dziejących się rzeczywiście." - czytamy.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Teatr
Teatr Wielki. Personalne przepychanki w Poznaniu
Teatr
„Ziemia obiecana” Kleczewskiej: globalni giganci AI zastąpili wyścig fabrykantów
Teatr
„Ziemia obiecana": co powiedzą Kleczewska, Głuchowski i Klata o dzisiejszej sytuacji?
Teatr
Czy Urząd Świętokrzyskiego planuje przetarg na teatr w Kielcach?
Teatr
Co będzie, gdy wejdą Ruscy i zaczną się rozbiory? Nowa sztuka Szczepana Twardocha