TEATROTEKA to nowy etap w myśleniu o ekranizacjach współczesnej dramaturgii, tak w kontekście artystycznym, jak i realizacyjnym. Ekranizacje tworzone przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację ciekawych, nowatorskich utworów. W latach 2013-2020 w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych powstało 50 oryginalnych realizacji TEATROTEKI.Organizatorzy konkursu oczekują utworów dramatycznych przeznaczonych do realizacji w formie telewizyjnego widowiska teatralnego o czasie trwania między 40 a 60 minut (około 30-40 stron znormalizowanych, czcionka Courier lub Courier New, rozmiar 12).Termin nadsyłania prac na konkurs (mail konkurs.teatroteka@wfdif.pl<mailto:konkurs.teatroteka@wfdif.pl>) mija 15 października 2021 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 15 grudnia 2021 roku, a stosowny komunikat ukaże się na stronach internetowych WFDIF oraz ZAIKS-u.
Laureatom konkursu przyznane zostaną nagrody pieniężne: za I nagrodę - 16 tys. zł, za II nagrodę - 11 tys. zł, a za III - 8 tys. zł. Wręczone zostaną również trzy wyróżnienia po 5 tys. zł.


W jury zasiadają: Maciej Wojtyszko – przewodniczący, Małgorzata Semil-Jakubowicz, Michał Komar, Wawrzyniec Kostrzewski (ZAiKS), Zenon Butkiewicz, Krzysztof Domagalik, Andrzej Rychcik.