Reklama

Sztuka, dla której można zabić

Premiera „Śmiertelnej pułapki” Iry Levin odbędzie się 25 czerwca w Teatrze Palladium. Grają m.in. Magdalena Zawadzka, Wiktor Zborowski i Krzysztof Tyniec.

Aktualizacja: 07.06.2017 11:31 Publikacja: 07.06.2017 11:24

Sztuka Iry Levina, autora znanych powieści i scenariuszy („Dziecko Rosemary”, „Żony ze Stepford”, „Sliver”) to inteligentnie i komicznie opisana historia misternie zaplanowanego morderstwa.

Sidney Bruhl (Krzysztof Tyniec), popularny autor Broadwayowskich thrillerów, wiedzie pozornie szczęśliwe i spokojne życie w swoim domu z Connecticut. W rzeczywistości cierpi na brak weny, co powoduje frustrację i coraz poważniejsze problemy finansowe. Szansę na rozwiązanie swoich problemów widzi w chwili, gdy jego student Clifford (Aleksandar Milićević) przysyła mu tekst swojej pierwszej sztuki z prośbą o opinię. Wspólnie z żoną obmyśla plan, który ma zapewnić mu fortunę i wieczną sławę. Nie wszystko idzie jednak po ich myśli. Akcja plącze się, a komiczne i zaskakujące zwroty trzymają w napięciu do finału.

Czy w dzisiejszych czasach, kiedy wszystko można zapisać elektronicznie, w wielu dobrze strzeżonych kopiach taka intryga jest możliwa? Czy są autorzy, którzy w obawie przed wyciekiem ich tekstu mają tylko jedną, wydrukowaną kopię? Może nie, ale warto zastanowić się, jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć z zazdrości czy chęci zysku. Taka refleksja przyda się w każdych czasach.

„Śmiertelna Pułapka” to kolejna propozycja Sceny Spektrum.

Występują:

Reklama
Reklama

Sidney – Krzysztof Tyniec

Myra – Ewa Telega

Porter – Wiktor Zborowski

Clifford – Aleksandar Milićević

Helga – Magdalena Zawadzka

Przekład: Małgorzata J. Maliszewska

Reklama
Reklama

Reżyseria: Andrzej Strzelecki

Scenografia: Tatiana Kwiatkowska

Oprawa wokalna: Marta Wągrocka

Teatr
Styczniowe premiery Teatru TV bez wyróżnień
Teatr
Piotr Domalewski po „Ministrantach” wraca do teatru dyskutować o polskich bohaterach
Teatr
Anna Dymna wróciła do Teatru TV. TVP VOD ma „Norymbergę" z Crowem na wyłączność
Teatr
„Europa” Warlikowskiego: a nie mówiłem, że jesteśmy mordercami i kanibalami?
Teatr
„Europa” Krzysztofa Warlikowskiego. Cielecka, Chyra, Ostaszewska o krwawych tajemnicach Europy
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama