Nowa inscenizacja wielkiego baletu Igora Strawińskiego - solo performance, będący podróżą przez odmienne stany świadomości Wacława Niżyńskiego, zrealizowany na podstawie jego „Dziennika" oraz twórczości. „Święto wiosny" jako „Święto snów".

"Jestem Bogiem w ciele. Wszyscy posiadają to uczucie, tylko nikt się nim nie posługuje. Ja się nim posługuję. Znam jego działanie. Kocham jego działanie."

Wacław Niżyński, „Dziennik"

więcej na

artstationsfoundation5050.com.pl

www.teatrwielki.pl

Scenariusz, reżyseria, praca z procesem, światło - Sławomir Krawczyński

choreografia - Anna Godowska Tomasz Wygoda w spektaklu wykorzystano także zremisowane fragmenty choreografii Niżyńskiego do baletów „Popołudnie Fauna" i „Święta Wiosny"

taniec - Tomasz Wygoda

muzyka - "Święto Wiosny" Igora Strawińskiego w wykonaniu New York Philharmonic, pod batutą Leonarda Bernsteina, 1958

koncepcja kostiumów - Sławomir Krawczyński Tomasz Wygoda

konsultacje merytoryczne - Jadwiga Majewska

konsultacje z psychologii zorientowanej na proces - Agnieszka Wróblewska

realizacja techniczna - Łukasz Kędzierski

Porodukcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

premiera 1 września 2013, Stary Browar, Studio Słodownia +3, Poznań

Premiera zrealizowana w ramach cyklu "Co z tym Tańcem? 2013" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Specjalne podziękowania dla Ashtanga Joga Studio za pomoc w realizacji projektu