Tag:

Wynagrodzenia Chorobowe

Powiązane

Płace

Na egzekucję można zabrać mniej zasiłku

Kwoty wolne od potrąceń ze świadczeń zasiłkowych są waloryzowane wraz z emeryturami. To oznacza, że są wyższe od marca. Przy potrąceniach na alimenty kwota wolna będzie wyższa o ok. 82 zł.

ZUS sprawdził L4. Chorujemy więcej, ale krócej

Nieobecność w pracy starszych pracowników z powodu choroby jest zdecydowanie krótsza niż tych młodszych.

Niezbędnik przedsiębiorcy: KSeF - obowiązek przesunięty * ZUS chce przejąć chorobowe * Track&Trace obejmie cały tytoń * branża kurierska: kto wygrywa

• KSeF odłożony w czasie. Czekamy do kwietnia lub maja • Zmiany, które ucieszą przedsiębiorców, ale nie symulantów • Sprzedajesz cygaretki? Masz nowy obowiązek • Niektórzy kurierzy mają pod górkę • Ważne terminy na ten tydzień

Rząd szykuje nowe zasady L4. Ekspert o niedźwiedziej przysłudze dla pracodawców

Rząd pracuje na nowymi zasadami wypłacania świadczenia chorobowego. ZUS ma przejąć od pracodawców wypłatę wynagrodzenia za czas choroby od pierwszego dnia na L4. Ale to nie wszystko. Pojawiła się propozycja, by zasiłek z ZUS wynosił 100 proc. pensji.

Czas ustalić, kto będzie płatnikiem zasiłków w 2024 roku

Jeżeli na 30 listopada 2023 r. pracodawca będzie zgłaszać do ubezpieczenia chorobowego co najmniej 21 osób, w przyszłym roku będzie zobowiązany naliczać i wypłacać zasiłki na czas choroby i macierzyństwa.

Rosnąca liczba zwolnień L4 przygniata pracodawców

W 2022 roku w Polsce zarejestrowano 27 mln zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy, co daje łącznie 288,8 mln dni. W 2021 roku zaświadczeń było 20,5 mln. Rosnąca liczba zwolnień najmocniej obciąża pracodawców.

Niełatwe zmiany w świadczeniach chorobowych. Czy budżet udźwignie pomysły koalicji

Obecna większość sejmowa chce zmodyfikować przepisy o wypłacie wynagrodzenia za czas przebywanie na L 4.

Szef nie zapłaci za L4. Nowy rząd zmieni zasady chorobowego

Rząd, który powstanie na podstawie umowy koalicyjnej partii opozycyjnych wprowadzi zasadę, że zasiłek chorobowy pracownika, i to od pierwszego dnia, będzie opłacał ZUS. To rewolucyjna zmiana.

Dopłaty dla firmy bez względu na miejsce zamieszkania pracownika izolowanego w pandemii

Pracodawcy należy się rekompensata wynagrodzenia wypłaconego izolowanemu w pandemii pracownikowi niezależnie od tego, jaki kraj nałożył na niego obowiązek izolacji.

Fiskus nie może zupełnie odmówić rozliczenia

Jeśli w ramach wynagrodzenia wypłacane będą też należności za urlop czy chorobę, to one także co do zasady wchodzą w skład kosztów kwalifikowanych.