Reklama

Janniger został szefem IGA

Emund Janniger, były doradca ministra Antoniego Macierewicza, będzie kierował Instytutem Spraw Globalnych (IGA) z siedzibą w New Jersey.

Aktualizacja: 12.12.2015 10:47 Publikacja: 12.12.2015 10:41

Edmund Janniger i Antoni Macierewicz

Edmund Janniger i Antoni Macierewicz

Foto: Twitter

Informacja o nominacji Jannigera pojawiła się na stronie Instytutu już w piątek. Sam zainteresowany potwierdził ją w serwisie Twitter w sobotę.

Warto zauważyć, iż domena think tanku została zarejestrowana zaledwie trzy dni temu, właśnie na dane Jannigera.

20-letni Edmund Janniger został doradcą Antoniego Macierewicza pod koniec listopada.  Informacja o zatrudnieniu Jannigera w MON wywołała lawinę komentarzy. 20-latek stał się też obiektem drwin internautów i bohaterem memów.

W środę okazało się, że Janniger nie jest już doradcą Macierewicza.

Informację potwierdził rzecznik resortu obrony Bartłomiej Misiewicz. Jak wyjaśnił, Janniger wrócił do Stanów Zjednoczonych, by kontynuować studia.

Reklama
Reklama

Edmund Janniger w zeszłym roku zdał maturę, a następnie rozpoczął studia na Uniwersytecie Rutgersa w stanie New Jersey. Jak informuje na swojej stronie internetowej, na uczelni nie tylko studiuje, ale udziela się również jako prezes Rady Uniwersytetu Rutgers ds. Publicznych i Międzynarodowych, senator Uniwersytetu Rutgers i członek Prezydium Senatu Uniwersytetu Rutgers. W Polsce Janniger był wicedyrektorem biura poselskiego Antoniego Macierewicza.

 

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1263
Świat
Siarhiej Cichanouski: Nie złamali mnie w więzieniu, będę walczył do końca
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1262
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1261
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1260
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama