Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 16.01.2016 10:03 Publikacja: 16.01.2016 10:03
Foto: Picture Allianz/dpa/D.Young
Inicjatywy te sięgają od pomocy sąsiedzkiej po grupy skrajnie prawicowe, które nie stronią od użycia siły. Nie zawsze noszą nazwę „straży obywatelskiej” (Buergerwehren) – być może dlatego, że mogłaby ona zaalarmować miejscowe urzędy. W końcu to policja jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo wewnętrzne i nikt w Niemczech nie może się bawić w szeryfa.
Wydarzenia sylwestrowej nocy w Kolonii, kiedy to ofiarami molestowania seksualnego i kradzieży padły setki kobiet, stworzyły w Niemczech nowy klimat zagrożenia. Rzekomymi sprawcami byli imigranci z Południowej Afryki i krajów arabskich. Niektóre straże obywatelskie wyraźnie odnoszą się do kolońskich ekscesów.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump poinformował, że liczy na r...
Gośćmi dziesiątego odcinka podcastu „Rzecz o geopolityce” Mateusza Grzeszczuka byli Rusłan Szoszyn z redakcji Rz...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Dziennikarze akredytowani przy Białym Do...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Trwa ewakuacja cywilów z kontrolowanej p...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas