Polska i Wielka Brytania zbudują tymczasowe wioski na Ukrainie

Dwie tymczasowe wioski w zachodniej i centralnej Ukrainie zostaną zbudowane przez Polskę i Wielką Brytanię. Mają zapewnić schronienie ludziom, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów z powodu trwającej rosyjskiej inwazji.

Publikacja: 28.03.2023 13:37

Polska i Wielka Brytania zbudują tymczasowe wioski na Ukrainie

Foto: AFP

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 398

Wioski we Lwowie i Połtawie zaoferują zakwaterowanie dla ponad 700 Ukraińców, co stanowi ułamek z milionów osób przesiedlonych na Ukrainie lub tych, które uciekły z kraju od czasu rozpoczęcia wojny ponad rok temu.

Wielka Brytania ogłosiła, że przeznaczy do 10 milionów funtów na wsparcie współpracy, które zapewni tymczasowe schronienia, dostawy energii i pomoc dla tych, którzy uciekli przed ciężkimi walkami na froncie lub stracili swoje domy z powodu rosyjskiego ostrzału.

- Przez ostatni rok Putin celował w cywilne domy i infrastrukturę, a ludność Ukrainy płaciła za to wysoką cenę. Ta nowa brytyjsko-polskie współpraca pomoże przynieść światło, ciepło i domy dla najbardziej potrzebujących - poinformował brytyjski sekretarz spraw zagranicznych James Cleverly.

Czytaj więcej

Ukraińscy czołgiści skończyli szkolenie na brytyjskich challengerach

Społeczność międzynarodowa jest zdecydowana w naszej wspólnej chęci, aby wspierać naród ukraiński i ujrzeć, jak zwycięża sprawiedliwy pokój na warunkach ukraińskich.

Społeczeństwo
Polska będzie płacić za uchodźców z Południa? Państwa UE osiągnęły porozumienie
Społeczeństwo
Młody Rosjanin zginął w ataku rekina w egipskiej Hurghadzie
Społeczeństwo
Sondaż: Putin zwrócił dwie trzecie Europejczyków przeciwko Rosji
Społeczeństwo
Wściekłość skrajnej lewicy w Lipsku
Społeczeństwo
Anglia: 30 osób dostanie równowartość 8,3 tys. zł miesięcznie za to, że są