Reklama
Rozwiń
Reklama

Niedzielski: Ułatwienia dla lekarzy spoza UE nie wpłyną na jakość świadczeń

Lekarze spoza UE mogą wykonywać zawód w Polsce na ułatwionych zasadach. Dziś minister zdrowia Adam Niedzielski wręczył pozwolenia na wykonywanie zawodu w Polsce medykom z zagranicy. Szef resortu podkreślił, że uproszczona procedura nie wpływa na poziom kwalifikacji chętnych do pracy w Polsce.

Publikacja: 21.01.2021 14:22

Adam Niedzielski

Adam Niedzielski

Foto: Jakub Czermiński

- Lekarz, lekarz dentysta, który uzyskał kwalifikacje medyczne poza terytorium państw członkowskich UE i nie uzyskali specjalizacji, otrzymuje czasowe pozwolenie do wykonywania zawodu - powiedział Niedzielski.

Minister dodał, że lekarze z zagranicy, w ramach każdego z trzech przewidzianych wariantów mogą pracować w Polsce na uprzywilejowanych warunkach do pięciu lat. Niedzielski podkreślił, że jeżeli po tym terminie medycy nie spełnią wszystkich warunków kwalifikacyjnych tak, jak ma to miejsce w przypadku lekarzy polskich, utracą uprawnienia zawodowe.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Prawo w Polsce
Koniec niechcianych polowań? Co się zmieni w prawie łowieckim
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
W sądzie i w urzędzie
Polska musi uznać małżeństwo jednopłciowe zawarte w UE. Wyrok TSUE
Administracja państwowa
Były prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski skazany za ustawianie konkursów
Spadki i darowizny
O ważności wydziedziczenia i zachowku. Jak napisać skuteczny testament?
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Nieruchomości
Mniej pełnomocników na walnych zgromadzeniach w spółdzielniach mieszkaniowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama