Reklama

Górski, Szczepańska: Sygnaliści i kary za naruszenie przepisów coraz bliżej

Jest coraz mniej czasu, by przygotować się do nowych zadań. Projekt o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa może trafić do Sejmu.
Górski, Szczepańska: Sygnaliści i kary za naruszenie przepisów coraz bliżej

Foto: Adobe Stock

Projekt ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa (tzw. sygnalistów) powrócił w zmienionej odsłonie i ma szanse w niedługim czasie trafić do Sejmu. Oznacza to, że przedsiębiorcy prywatni, ale też znaczna część podmiotów publicznych musi sprawdzić, czy zostanie objęta regulacjami i obowiązkami ustawy. Sankcje za niestosowanie jej przepisów mogą okazać się dotkliwie. Ochrona sygnalistów, jak niegdyś RODO, może stać się twardym orzechem do zgryzienia dla wielu firm.

Pozostało jeszcze 92% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama