Z danych Federalnego Urzędu Pracy (Bundesagentur für Arbeit - BA) wynika, że w maju bez pracy było tylko 2,498 mln Niemców. W porównaniu z kwietniem tego roku to o 71 tys. bezrobotnych mniej, a w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku to o 166 tys. mniej.

Procentowo bezrobocie spadło w Niemczech o 0,2 punktów do 5,6 proc.

Szef BA Detlef Scheele podkreślił, że dane wyraźnie pokazują dobrą kondycję niemieckiej gospodarki. Bezrobocie nadal spada, a popyt na pracowników niezmiennie rośnie.

Według danych federalnego urzędu statystycznego w kwietniu zatrudnionych było 43,98 mln Niemców - to wzrost o 652 tys. w porównaniu z kwietniem zeszłego roku. Wyraźny jest też wzrost liczby osób na pełnych etatach, płacących składki zdrowotne i emerytalne. Od lutego do marca wyliczono, że pracowników na pełnym etacie było 31,93 mln - wzrost o 48 tys. W porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku to wzrost o 734 tys.

W maju BA zanotowała też 714 tys. nieobsadzonych stanowisk - to o 60 tys. więcej niż z maju 2016 roku. Niemieckie firmy narzekają na brak chętnych do pracy.