Reklama
Rozwiń
Reklama

Exodus Ukraińców z Polski groźny dla naszej gospodarki

Odpływ imigrantów z Ukrainy do Niemiec jest realnym zagrożeniem dla polskiej gospodarki. – Możemy stracić nie mniej niż 1,6 proc. PKB – ocenia Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Aktualizacja: 06.11.2018 13:43 Publikacja: 06.11.2018 13:32

Exodus Ukraińców z Polski groźny dla naszej gospodarki

Foto: AFP

Pod koniec października napisaliśmy w „Rzeczpospolitej”, że Ukraińcy, którzy dziś łatają dziury na naszym rynku pracy, mogą nas wkrótce porzucić i ruszyć dalej na zachód. Wszystko przez to, że niemiecki rząd szykuje szersze otwarcie tamtejszego rynku pracy dla osób spoza Unii Europejskiej. Przez pół roku będą mogli legalnie szukać pracy, a potem legalnie pracować. Niemcom, choć otwarcie tego nie mówią, najbardziej zależy na Ukraińcach. Nowe zasady mogą wejść w życie na początku przyszłego roku.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Rynek pracy
Rynek pracy w krajach Unii coraz chłodniejszy. Wynik najgorszy od 5 lat
Rynek pracy
Niezdrowa dieta przeszkadza Polakom w pracy
Rynek pracy
Wahadło na rynku pracy mocniej wychyla się w kierunku pracodawców
Rynek pracy
Kobiety w finansach. Szklany sufit pęka powoli
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Rynek pracy
Imigracyjne bariery hamują nowe inwestycje
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama