Notowania budowlano-deweloperskiej grupy rozpoczęły się w poniedziałek od 7-proc. spadku, do 9,8 zł. TKO sugerował, że spadek sięgnie ponad 8 proc. Pierwsze transakcje były zawierane plus minus 6 proc. poniżej kursu odniesienia.

Niedzielny pożar centrum handlowego

To reakcja inwestorów na pożar i całkowite zniszczenie w niedzielę nad ranem Centrum Handlowego Marywilska 44, hali o powierzchni 62 tys. mkw., w której znajdowało się 1,35 tys. lokali handlowych. Nie ucierpiał przy tym sąsiedni park handlowy.

W niedzielę późnym wieczorem spółka napisała w raporcie bieżącym, że hala była ubezpieczona i będzie odbudowana, wpływ zdarzenia na wyniki finansowe jest analizowany, a przychody z całego segmentu najmu nieruchomości komercyjnych nie mają znaczącego wpływu na bieżącą działalność grupy.

Trzy linie biznesowe Mirbudu

Cała Grupa Mirbud w 2023 r. miała 3,32 mld zł przychodów i 135 mln zł zysku netto. Mirbud zajmuje się głównie generalnym wykonawstwem, do grupy należy też deweloper mieszkaniowy JHM. Najem nieruchomości (handlowe i magazynowe) w 2023 r. przyniósł 61,5 mln zł przychodów i 10,1 mln zł zysku netto.