Neapolski organ orzekł, że ojciec uprawnionej nie musi już więcej płacić jej alimentów w wysokości 300 euro miesięcznie. 

Decyzja ta została podjęta po zgłoszeniu przez mężczyznę wniosku o zawieszeniu wypłacanego świadczenia. Emerytowany bankowiec argumentował swoją prośbę faktem, że jego córka od 18 lat widnieje na liście studentów kierunku medycznego, jednak do tej pory nie była w stanie uzyskać dyplomu, a tym samym tytułu naukowego. Ojciec kupił dziecku również mieszkanie, czym miał je wesprzeć w nauce, tak by nie musiała się martwić dodatkowymi kosztami wynajmu, mieszkanie kosztowało go około 300 tysięcy euro. 

Alimenty zostały przyznane podczas rozwodu rodziców kobiety, po kilku latach obciążony kosztami utrzymania dorosłej córki mężczyzna zwrócił się o rewizję poprzedniego wyroku oraz sytuacji życiowych zainteresowanych. Sędzia rozpatrujący sprawę przyznał mu rację - Biorąc pod uwagę wiek córki, czas, jaki upłynął od jej przyjęcia na studia, tenor dokumentacji dotyczącej kierunku studiów oraz postępy w nauce należy zawiesić córce świadczenie z tytułu składek alimentacyjnych ze względu na zasadę odpowiedzialności za siebie, biorąc pod uwagę, że upłynął co najmniej dwukrotnie czas przewidziany na studia. 

Studentka próbowała udowodnić, że jest oddana nauce i nie ponosi winy za to, że nie ukończyła jeszcze edukacji, przywołała przy tym swoje problemu ze zdrowiem, jej ojciec wskazywał jednak, że nie tylko nie przykładała się do studiów, ale także nie zadała sobie trudu by znaleźć pracę. 

Czytaj więcej

Alimenty: od kiedy i do kiedy należy płacić