Reklama

Przedszkola: dłuższe zajęcia w liczniejszych grupach

Od jutra zmieni się minimalny tygodniowy wymiar godzin zajęć w punkcie przedszkolnym lub zespole wychowania przedszkolnego

Publikacja: 31.08.2011 03:20

W grupie liczącej od trzech do 12 dzieci wyniesie 12 godzin, od 13 do 16 dzieci – 16 godzin, od 17 do 20 dzieci – 20 godzin, a powyżej 20 – 25 godzin. Oznacza to, że wzrośnie wymiar zajęć w grupach liczących 13 – 15 dzieci o cztery godziny, 17 – 19 dzieci o cztery godziny, a w grupie 21 – 25 dzieci o pięć godzin.

Takie zmiany wprowadza nowelizacja rozporządzenia z 31 sierpnia 2010 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego. Dzięki niej pięciolatki w licznych grupach w innych formach przedszkolnych będą miały taki sam wymiar zajęć jak ich rówieśnicy w przedszkolach. Nie będzie można skreślić z listy przedszkolaków pięciolatka odbywającego w zespole lub punkcie przedszkolnym roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne.

podstawa prawna: rozporządzenie ministra edukacji narodowej z 31 sierpnia 2010 r. DzU nr 161, poz. 1080

Czytaj więcej w naszym specjalnym serwisie: Raport szkolny

Czytaj także w serwisach:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nieruchomości
Ceny transakcyjne nieruchomości już jawne. Rejestr otwarty dla wszystkich
Materiał Promocyjny
Jak osiągnąć sukces w sprzedaży online?
Prawo drogowe
Sąd: odstawienie prawej nogi to błąd eliminujący kierowcę
Praca, Emerytury i renty
1978,49 zł renty z ZUS od 1 marca. Te choroby uprawniają do świadczenia
Praca, Emerytury i renty
13. emerytura nie dla każdego. Ci seniorzy nie otrzymają świadczenia
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama