Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 14.09.2025 00:01 Publikacja: 27.12.2023 16:47
Premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu
Foto: PAP/Leszek Szymański
Jak pisaliśmy niedawno na łamach rp.pl, jednym z 100 konkretów na 100 dni rządów Koalicji Obywatelskiej była likwidacja Funduszu Kościelnego. Tymczasem w nowym budżecie środki na Fundusz Kościelny to rekordowe 257 mln złotych.
- Likwidacji Funduszu Kościelnego nie ma w umowie koalicyjnej. Wzrost nakładów na ten fundusz wynika ze wzrostu płacy minimalnej, która z kolei przekłada się na wyższe składki. Fundusz Kościelny w zdecydowanej większości odpowiada za odprowadzanie składek duchownych — tłumaczył w TVN24 minister finansów, Andrzej Domański.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Dyrektywa ws. nieuczciwych warunków w umowach konsumenckich może znaleźć zastosowanie do klauzuli zmiennego opro...
Nie sposób uznać, by po rozpadzie konkubinatu, związek został nierozliczony, bo jeden z partnerów zakładał, że m...
Jeśli inspektor pracy uzna, że przedsiębiorca jest pracownikiem, trzeba będzie skorygować wszystkie podatkowe i...
Kandydaci na doradców podatkowych będą musieli wykazać się bardziej praktyczną wiedzą, niż dotychczas. Gdy zdadz...
Minister sprawiedliwości Waldemar Żurek wydał zarządzenie, zgodnie z którym obsługę administracyjną rzecznika dy...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas