Według sondażu IPSOS PiS wygrał wybory samorządowe zdobywając - 32,3 proc. głosów. Druga w kolejności, Koalicja Obywatelska, zdobyła 24,7 proc. głosów.

Kaczyński zaapelował jednocześnie o "zachowanie spokoju" dodając, że wyniki badania exit poll to "jedynie wynik sondażu".

Polacy wybrali. Obserwuj relację "Rzeczpospolitej"

- Ale jeśli to co jest w tej chwili będzie potwierdzone to będziemy mogli starać się o władze w wielu miejscach - mówił prezes PiS. 

Kaczyński mówił też, że chciałby, aby kolejne wybory w Polsce "przebiegały w lepszej atmosferze". - Aby tego co się nazywa fake newsem było bardzo dużo mniej - dodał.

- Trzeba pracować, pracować i jeszcze raz pracować. Kawał ciężkiej roboty przed nami. Ale damy radę - zapewnił prezes PiS.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki przekonywał, że jeśli wynik sondażowy się potwierdzi, będzie to "jeden z najlepszych wyników w ogóle w historii III RP" (chodzi o wynik partii w wyborach samorządowych - red.).

- Podczas wyborów przekonaliśmy się, ze dotarcie do wyborców jest najważniejszą rzeczą. Rok po roku przekonujemy coraz więcej naszych obywateli - mówił Morawiecki.