Ustawa nazywana "covidową" zakładała, że urzędnik nie poniesie odpowiedzialności karnej, jeśli będzie działać w interesie społecznym w celu przeciwdziałania Covid-19.

We wtorek sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Janusz Kowalski powiedział, że Solidarna Polska nie poprze ustawy. - Obowiązkiem funkcjonariusza publicznego jest przestrzeganie prawa, a nie poszukiwanie drogi na skróty - tłumaczył.

W czwartek po posiedzeniu klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że projekt zostanie wycofany. - W tej sytuacji go wycofamy, ponieważ widzicie państwo, jak wyglądają głosowania. Wrócimy do tego z pewnością - mówił.

Przekazał również, że zawieszono negocjacje z koalicjantami dotyczące rekonstrukcji rządu. - Jeżeli nasi koalicjanci poskromią swoje oczekiwania i zastosują się do decyzji, które podejmuje kierownictwo partii, Zjednoczonej Prawicy, to oczywiście do nich będzie można wrócić - wyjaśnił.

Czytaj także:

Brudziński: Koalicjanci chcą mieć głos? Niech wygrają wybory

Gowin: Przyspieszone wybory? Nie tego teraz potrzeba Polsce

Wieczorem Zbigniew Ziobro podziękował PiS za rezygnację z projektu zakładającego bezkarność urzędników. "Równość wobec prawa to kluczowa wartość dla naszego obozu" - przekazał lider Solidarnej Polski.

Autopromocja
Już w środę. Tylko w prenumeracie rocznej

Poradnik specjalny: Polski Ład - jak rozliczyć się z fiskusem

Zaprenumeruj

"Jako Zjednoczona Prawica mamy odważny plan reform państwa, wierzę, że z tak obranej drogi nie zejdziemy. Wiele nas łączy, możemy dużo zrobić dla Polski" - dodał.