Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 11.07.2025 15:30 Publikacja: 21.01.2024 23:45
Premier Donald Tusk (PO)
Foto: Wojtek Radwanski / AFP
Rząd Donalda Tuska, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, został zaprzysiężony 13 grudnia 2023 r. Tym samym koalicja Koalicja Obywatelska - PSL - Polska 2050 - Nowa Lewica, wspierana w Sejmie przez partię Razem, przejęła w Polsce władzę.
Wcześniej przez osiem lat Polską rządziła Zjednoczona Prawica, czyli koalicja Prawa i Sprawiedliwości i Suwerennej Polski (przedtem znanej jako Solidarna Polska), wspieranej w różnych okresach przez Porozumienie Jarosława Gowina i Partię Republikańską Adama Bielana.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, 29,3 proc. badanych oddałoby głos na KO, a 29,2 proc....
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Po wyborach prezydenckich PiS idzie za ciosem. Seria referendów lokalnych wspieranych lub inicjowanych przez par...
„Ofiary ludobójstwa na Wołyniu zasługują na godny pochówek, a ich żyjące rodziny mają prawo by pomodlić się na g...
Szef MSZ Radosław Sikorski w rozmowie z RMF mówił o Sławomirze Cenckiewiczu, który zostać ma przyszłym szefem BB...
33,3 proc. respondentów jest zdania, że minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski byłby lepszym premierem n...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas