Reklama

Trzecia Droga na wybory samorządowe. PSL i Polska 2050 idą razem

Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 Szymona Hołowni powtórzą schemat z wyborów parlamentarnych. Planują start ze wspólnej listy Trzeciej Drogi w wyborach samorządowych - nieoficjalnie informuje Wirtualna Polska.

Publikacja: 04.12.2023 22:29

Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz, wieczór wyborczy Trzeciej Drogi, 15 października

Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz, wieczór wyborczy Trzeciej Drogi, 15 października

Foto: PAP, Rafał Guz

amk

Mimo znaczących wahań w sondażach przed październikowymi wyborami parlamentarnymi,  Trzecia Droga z wynikiem 14,40 proc. zajęła trzecie miejsce i wprowadziła do Sejmu 65 posłów.

W rozmowie z Wirtualną Polską politycy PSL i Polski 2050 przyznają, że ten sukces spowodował podjęcie decyzji o wspólnym starcie w wyborach samorządowych, które odbędą się wiosną przyszłego roku.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
„Bezprecedensowy moment w historii NATO”. Prezydent mówi o ataku dronów
Polityka
Rosyjskie drony nad Polską. Donald Tusk mówi w Sejmie o „ryzyku konfliktu”
Polityka
Rosyjskie drony nad Polską. Donald Tusk: Zagrożenie zostało wyeliminowane
Polityka
Sondaż: większe kompetencje prezydenta? Ankietowani: to zły pomysł
Reklama
Reklama