W rozmowie z Wirtualną Polską Kukiz poinformował, że podczas dzisiejszej rozmowy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim poruszył sprawę nieetycznych biznesów, w jakie miał być zaangażowany obecny wiceminister sportu Łukasz Mejza z Partii Republikańskiej, koalicjanta PiS.

Mejza wraz ze swoimi współpracownikami miał wyłudzać pieniądze od osób nieuleczalnie chorych, w tym rodziców chorych dzieci, w zamian za obietnice wysłania na zagraniczne leczenie eksperymentalnymi terapiami. Opisała to w cyklu tekstów Wirtualna Polska.

Czytaj więcej

WP: Łukasz Mejza obiecywał pomoc nieuleczalnie chorym. Wiceminister wydał oświadczenie

Sam poseł odpiera zarzuty, twierdząc, że publikacje Wirtualnej Polski "godzą w jego dobre imię".

Premier Mateusz Morawiecki w związku z tą sprawa oświadczył, że "sytuacja na pewno będzie teraz przedmiotem bardzo szczegółowych wyjaśnień, związanych z weryfikacją tego, co zostało podane i sprawdzeniem, czy są to fakty, czy manipulacje".

Czytaj więcej

Mateusz Morawiecki nie podejmuje decyzji w sprawie Łukasza Mejzy. "Proszę o cierpliwość"

Paweł Kukiz, który w imieniu swojego ugrupowania nawiązał z PiS "współpracę programową", poinformował, że podczas dzisiejszej rozmowy z Kaczyńskim poruszył sprawę Mejzy, domagając się wyjaśnień.

Prezes PiS miał zapewnić, że w tym tygodniu Mejza ma złożyć wyjaśnienia, przedstawić pozwy i uzasadnić swoje działanie.

- Dla mnie to jest trudne do zaakceptowania, również ze względu na długoletnią walkę o zdrowie dziecka - powiedział Kukiz.

Zapowiedział, że jeśli te wyjaśnienia go nie przekonają, jego "dalsza współpraca z PiS stanie pod znakiem zapytania".