Badanie zostało przeprowadzone w dniach 12 i 13 listopada metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Badana próba wyniosła 1100 osób - podał portal. Z sondażu wynika, że największym zaufaniem (42 proc.) cieszy się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W porównaniu z ankietą z października zaufanie do niego wzrosło o 2,3 pkt. proc.

Na drugim miejscu z wynikiem 40,1 proc. znalazł się prezydent Andrzej Duda (wrost zaufania o 2 pkt.). Kolejną pozycję w rankingu zajął premier Mateusz Morawiecki - z sondażu wynika, że szefowi rządu ufa 38,4 proc. (spadek o 2,9 pkt.).

Czytaj więcej

Jarosław Kaczyński: Wierzę, że jednak wojny nie będzie

W sondażu badano też nieufność do polityków. Na czele tego rankingu znalazł się Paweł Kukiz. Liderowi Kukiz'15 nie ufa 63,3 proc. ankietowanych. Kolejne miejsca w tym zestawieniu zajęli prezes PiS Jarosław Kaczyński (58 proc. odpowiedzi "nie ufam"), wicepremier Jacek Sasin (54,6 proc.), minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (54,4 proc.), Mateusz Morawiecki (53,1 proc.) oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (52,8 proc.).

Odpowiedź "jest mi obojętny" ankietowani najczęściej wybierali wobec prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza (32,2 proc.), lidera Polski 2050 Szymona Hołowni i europosła Lewicy Roberta Biedronia (po 24,7 proc.).