Na konferencji prasowej w Sejmie rzeczniczka PiS została zapytana, czy Prawo i Sprawiedliwość wspiera Marsz Niepodległości. - Minister sprawiedliwości (Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski - red.) mówił o możliwości obywatelskiego nieposłuszeństwa, bo na podstawie wyroków obecnie Marsz Niepodległości jest nielegalny - mówił dziennikarz.

- Przed chwilą zostało ogłoszone, że marsz będzie miał charakter państwowy – odparła Anita Czerwińska.

- Te wszystkie wątpliwości zostały w ten sposób rozwiane. Marsz się odbędzie, oczywiście ci wszyscy, którzy z całego kraju przyjadą i będą w nim uczestniczyć będą mogli to zrobić. Mamy nadzieję, że nie będzie żadnych prowokacji ani incydentów - powiedział z kolei wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, szef klubu PiS.

Czytaj więcej

Bąkiewicz zaprasza na marsz. "Upolitycznione sądy włączają się do podpalania Polski"

- Apelujemy o godne przejście Marszu Niepodległości, który nie traci swojego społecznego charakteru, bo taki ma od początku, od wielu lat. Wiemy, że wiele osób z całej Polski się wybiera i w duchu odpowiedzialności - bo i tak by te osoby przyjechały - marsz będzie miał charakter państwowy, taka będzie organizacja i będzie zabezpieczony - oświadczyła rzeczniczka PiS.

Wcześniej szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Jan Józef Kasprzyk, podjął decyzję, aby nadać Marszowi Niepodległości status formalny na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach.