Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że jeszcze w czwartek Adam Niedzielski złożył do Prokuratury Krajowej wniosek o ściganie Grzegorza Brauna, który skierował wobec niego groźbę karalną (art 12 par. 1 KPK).

O skierowaniu podobnego wniosku informowała również marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Czytaj więcej

Korwin-Mikke: Braun nie groził Niedzielskiemu. On ostrzegał

- Poseł Braun zachował się skandalicznie. Chciałem opuścić salę, ale państwo mi zwrócili uwagę, że absolutnie nie powinienem poniżyć się do tego standardu. Myślę sobie, że jest to absolutnie nieakceptowalne. Oczekuję od Prezydium Sejmu podjęcia stanowczych, surowych kroków w tej dziedzinie - mówił w Sejmie Niedzielski.

Braun ukarany przez prezydium Sejmu

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski w Sejmie przedstawił informacje na temat stanu w służbie zdrowia. W debacie głos zabrał poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

- Jeśli popatrzymy na wydatki na infrastrukturę i zbierzemy wszystkie źródła, z których finansujemy poprawę infrastruktury, co się bardzo intensywnie działo w trakcie COVID-19 - wymiana sprzętu, respiratorów, budowa śluz, to były miliardy złotych, które były przeznaczane na inwestycje infrastrukturalne - dodał.

Czytaj więcej

Posłowie po słowach Brauna: Dwie minuty od "szczęść Boże" do "będziesz wisiał".

Głos w debacie zabrał również poseł Konfederacji Grzegorz Braun. - Niech nas Bóg ma w swojej opiece, póki za tę dziedzinę aktywności naszego państwa odpowiada człowiek zajmujące miejsce w tej ławie, niestety nie ławie oskarżonych, ławie rządowej - powiedział.

Braun zapowiedział, że pojawi się akt oskarżenia, w którym zostanie zawarta informacja o nadmiarowych zgonach, o wzroście liczby samobójstw wśród dzieci i młodzieży. - Zapytam tylko o nop-y, których 1/3 w Stanach Zjednoczonych, bo tam są jeszcze jacyś badacze, to poronienia - kontynuował. - Będziesz pan wisiał - zakończył Braun, wskazując palcem na ministra zdrowia. 

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

Wieczorem prezydium zdecydowało o najwyższej możliwej karze finansowej dla polityka Konfederacji. - Jednomyślne poseł Grzegorz Braun został ukarany najwyższą karą - sześciu miesięcy obniżenia uposażenia o 50 procent i sześciu miesięcy (odebrania) stu procent diety poselskiej.