Plansza z laleczkami

W przyszłym roku gra planszowa „Monopoly" będzie świętować swoje 85-lecie. Jak na staruszkę jest wyjątkowo żywotna i ma doskonały kontakt z młodymi ludźmi. Nie bez powodu – co roku do sklepów trafia co najmniej kilka jej nowych odsłon, najczęściej bazujących na popularnych markach bądź wprowadzających modyfikacje do sprawdzonego modelu rozgrywki.

Publikacja: 13.12.2019 18:00

Plansza z laleczkami

Foto: materiały prasowe

Najnowsza odsłona, zatytułowana „Monopoly LOL Surprise", przeznaczona jest dla miłośniczek zabawek z kolekcji LOL Surprise. To osoby młode, więc i sama gra przeszła rewolucję. Każdy bok planszy pomniejszono o dwa pola, a zamiast ziemi kupuje się kolorowe laleczki. Nie tylko zresztą kupuje, ale również sprzedaje oraz wymienia – okazuje się, że najmłodszym graczom właśnie wymienianie się unikatowymi zabawkami sprawia największą frajdę.

Siłą rzeczy w tej odsłonie „Monopoly" nie inwestuje się w domki i hotele, lecz w gwiazdki i emotikonki, zaś rolę pionków spełniają akcesoria, takie jak okulary czy opaska do włosów. Reszta zasad pozostała właściwie bez większych zmian. Zabawa polega na rzucaniu kostkami i umiejętnym inwestowaniu posiadanych pieniędzy oraz pobieraniu czynszu. Pojawiają się wydarzenia specjalne, związane z kartami niespodzianek. Jest nawet więzienie, do którego – na skutek pecha – można podczas zabawy trafić.

Spraw sobie prezent.
Dostęp do rp.pl do 50% taniej!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Otrzymasz dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykułów z "Rzeczpospolitej"
i weekendowego magazynu Plus Minus.

Plus Minus
„Flashback 2": Dawne sztuczki nie działają
Plus Minus
Jan Maciejewski: Atomowa era moralności
Plus Minus
„Dzień dobry, ja też umieram”: Opowieści z krypty
Plus Minus
Tylko taki szaleniec jak Javier Milei uratuje Argentynę
Plus Minus
Robert Mazurek: Pierwszy Mulat w mieście
Materiał Promocyjny
Nowe narzędzia to nowe możliwości