Reklama

Reuters: Ponad milion zgonów chorych na COVID w Europie wschodniej

W czwartek liczba zgonów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Europie wschodniej przekroczył milion - poinformował Reuters, powołując się na własne wyliczenia.

Publikacja: 31.12.2021 09:39

Moskwa

Moskwa

Foto: AFP

arb

Reuters do państw Europy wschodniej zalicza Białoruś, Bułgarię, Czechy, Węgry, Mołdawię, Polskę, Rumunię, Rosję, Słowację i Ukrainę.

Agencja zauważa, że trzy z pięciu państw Europy, które notują dziś największe dobowe liczby zgonów, są położone na wschodzie Europy. To Rosja, Polska i Ukraina.

Reuters wylicza, że w Europie wschodniej mieszka 39 proc. mieszkańców Europy, a jednocześnie region zanotował ponad połowę wszystkich zgonów zakażonych na Starym Kontynencie (1 045 454 z 1 873 253).

1 045 454

Tylu zakażonych koronawirusem zmarło w Europie wschodniej

Jednocześnie Reuters zauważa, że jak na razie w regionie Europy, w którym znajduje się m.in. Polska, wykryto stosunkowo niewiele zakażeń wariantem Omikron, który obecnie przetacza się przez Europę zachodnią.

Reklama
Reklama

Agencja zwraca uwagę, że Rosja, pod względem liczby zgonów chorych na COVID-19, wyprzedziła właśnie Brazylię i obecnie, pod względem liczby zarejestrowanych zgonów osób zakażonych ustępuje jedynie USA.

Czytaj więcej

Johnson: Spójrzcie jak cierpią niezaszczepieni trzecią dawką. To możecie być wy

Z danych rosyjskiego biura statystycznego wynika, że tylko w listopadzie w Rosji zmarło 87 527 zakażonych, co sprawia, że był to najtragiczniejszy pod względem liczby zgonów miesiąc od początku epidemii koronawirusa w Rosji.

Na całym świecie zarejestrowano 5,7 mln zgonów zakażonych koronawirusem.

Ochrona zdrowia
Miliardy złotych luki w budżecie NFZ. Demografia wykończy system?
Materiał Promocyjny
MLP Group z jedną z największych transakcji najmu w Niemczech
Ochrona zdrowia
Prezydent staje po stronie pracowników ochrony zdrowia
Ochrona zdrowia
Premier ociepla wizerunek w temacie ochrony zdrowia. Prezydent odpuszcza weto
Ochrona zdrowia
Lewica chce likwidacji składki zdrowotnej. Proponuje nowy podatek
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Ochrona zdrowia
Zespół Trójstronny. Do końca roku zmian ws. podwyżek nie będzie
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama