Villa Les Cedres znajduje się w miejscowości Saint-Jean-Cap-Ferrat na Lazurowym Wybrzeżu i należała do niedawna do miliarderki Suzanne Marnier-Lapostolle. Po przejęciu firmy należącej do dziedziczki - Grand Marnier przez koncern Campari willa miała zostać wystawiona na sprzedaż za astronomiczną sumę wywoławczą niemal miliarda euro - równowartość 4 mld złotych.

Ostatecznie wystawiono ją za 315 mln euro czyli ponad 1,3 mld złotych. To najdroższa posiadłość na świecie.

Willa pochodzi z 1830 roku, a na początku XX wieku kupił ją król Belgów Leopold II. Był to prezent dla jego kochanki, Caroline Lacroix. Król zapłacił za nią z prywatnej kasy, którą zasilały wpływu z afrykańskiej kolonii króla Belgów - Kongo. Kolonia została przejęta przez rząd Belgii kiedy wyszły na jaw okrutne metody zarządzania krajem i krwawa eksploatacja jego mieszkańców zmuszanych do niewolniczej pracy.

Po śmierci monarchy posiadłość została przebudowana w latach 1929-1930. Od 1924 roku Villa Les Cedres należała do rodziny Marnier-Lapostolle, która zajmowała się produkcją wysokogatunkowych alkoholi, m.in. likieru Grand Marnier.

Główny budynek ma 10 sypialni, ogromną salę balową, ogród zimowy, basen olimpijski wykuty w skałach, kręgielnię, kino, kaplicę oraz stajnię, która może pomieścić 30 koni. W imponujących ogrodach otaczających willę pracuje na pełen etat kilkunastu ogrodników. Tereny zielone zajmują ponad 14 hektarów i znajduje się tam około 15 tys. rzadko występujących gatunków roślin oraz 20 szklarni mieszczących cenne tropikalne rośliny.

Ogród botaniczny wokół rezydencji jest uważany za jeden z najbardziej niezwykłych w Europie.

Miejscowość Saint-Jean-Cap-Ferrat - położona między Niceą a Monako - w której znajduje się willa jest niewielka, liczy zaledwie 2 tys. mieszkańców, ale mieszkają w niej m.in brytyjski kompozytor Andrew Lloyd Webber, współzałożyciel Microsoftu Paula Allena oraz brytyjski milioner z branży reklamowej Lorda Maurice Saatchi.