Echo Investment uzyskało zgodę Rady Warszawy na zabudowę działki na Służewcu w trybie specustawy. Na kupionej od Immofinanzu parceli vis a vis Galerii Mokotów spółka wyburzy stary kompleks biurowy i postawi tam osiedle na 1250-1600 mieszkań. Zbuduje również i przekaże miastu podstawówkę dla 450 uczniów – pierwotnie oferowana była tam mniejsza placówka na co radni się nie zgodzili. Na działce będzie też 3 ha terenów zielonych.

– Decyzja radnych otwiera nowy rozdział w historii Służewca. Najstarsza część biurowej, monofunkcyjnej dzielnicy zmieni swój charakter i stanie się przestrzenią, która zaspokaja najważniejsze potrzeby mieszkańców w odległości spaceru – skomentowała Małgorzata Turek, członek zarządu Echo Investment.

- Między dobrymi biurowcami, które już zapewniają miejsca pracy, pojawią się atrakcyjne budynki mieszkaniowe, otoczone zielenią i zapewniające dostęp do usług codziennej potrzeby. Projekt przeszedł szerokie konsultacje społeczne i wymagającą procedurę formalną, dzięki którym odpowiada na realne potrzeby miasta, jest uzgodniony z lokalną społecznością – dodała.