Netflix wchodzi an Kubę

Serwis wideo na żądanie Netflix poinformowała, ze rozpoczyna działalność na Kubie.

Publikacja: 10.02.2015 11:57

Netflix wchodzi an Kubę

Foto: Bloomberg

Dzięki ociepleniu relacji politycznych między USA a Kubą wszyscy posiadacze międzynarodowych kart płatniczych będą mogli oglądać za pośrednictwem Netflixa takie hity jak House of Cards czy Orange is the New Black.

Amerykański rząd ogłosił 15 stycznia, że znosi część sankcji, które obowiązują od 1962 roku.

MasterCard i American Express już zapowiedziały, że wkrótce rozpoczną działalność na terenie Kuby.

- Jesteśmy zadowoleni, że w końcu możemy zaoferować Netflix mieszkańcom Kuby, pokazując im historie z całego świata, które nas zachwyciły - napisał w oświadczeniu współzałożyciel i prezes Netflix Reed Hastings.

- Kuba ma wspaniałych twórców filmowych oraz kwitnącą kulturę i mamy nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli ją pokazać naszej światowej widowni, która liczy już ponad 57 mln członków - podkreślał Hastings.

Reklama
Reklama

W zeszłym tygodniu Netflix poinformował, że chce od jesieni rozpocząć działalność w Japonii. To kolejny etap globalnej ekspansji amerykańskiego koncernu, który w ciągu najbliższych dwóch lat ma zamiar być obecny na 200 rynkach na całym świecie - wynika z planów przedstawionych przez kierownictwo firmy.

Media
Magda Jethon: Radio Nowy Świat powstało z marzenia, a dziś to stabilna firma
Media
Donald Trump: Mamy nabywcę dla TikToka. Na sprzedaż musi zgodzić się Pekin
Media
Szefowa wyszukiwarek Google’a: AI stworzy wiele możliwości, ale trzeba być ostrożnym
Media
Donald Trump odsuwa termin sprzedaży TikToka. „Nie chce, by aplikacja zniknęła”
Media
Disney broni Dartha Vadera przed AI. „Midjourney to bezdenna studnia plagiatu”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama