Msza święta rocznicowa odprawiona zostanie 19 października o godzinie 18 w kościele Świętego Stanisława Kostki w Warszawie. Będzie jej przewodniczył biskup Tadeusz Pikus. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele rodziny państwa Popiełuszków, przedstawiciele rządu, samorządów i NSZZ Solidarność. Msza rozpocznie się od uroczystej procesji do grobu księdza. Po mszy przy grobie złożone zostaną wieńce.

19 października w godzinach 10 – 16 oraz po Mszy Świętej dostępna będzie kaplica w której złożone są relikwie sutanny, koszuli oraz przedmiotów, jakie w momencie śmierci miał ze sobą kapelan Solidarności.

Czytaj więcej

Ks. Jerzy Popiełuszko podczas mszy w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie w 1983 r.
Pamięć o ks. Jerzym Popiełuszce

Dzień wcześniej na terenie kościelnym otwarta zostanie wystawa plenerowa "Dekalog Księdza Jerzego" zrealizowana we współpracy Białostockiego Oddziału IPN, Fundacji "Dobro" prowadzonej przez państwa Popiełuszków, Muzeum księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Samorząd Województwa Podlaskiego. Wystawa ta była do tej pory eksponowana tylko w Rzymie na uniwersytecie Urbaniana oraz w Białymstoku.