W wypadku treści cyfrowych, które często kupujemy przez internet, skorzystanie z prawa do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni będzie trudniejsze niż w wypadku innych produktów.

Ustawa o prawach konsumenta jednak to umożliwi, jeżeli zostaną spełnione pewne warunki. Generalnie grę komputerową na DVD czy muzykę na płycie CD będzie można zwrócić, jeżeli nie będą odpakowane np. z folii zabezpieczającej. W ten sposób ustawodawca uniemożliwia klientom np. kopiowanie muzyki czy programu, a potem zwracanie nośnika i odzyskiwanie pieniędzy.

Gdy klient kupi grę czy muzykę, które zostaną mu udostępnione na serwerze sprzedawcy, prawo do odstąpienia od umowy również będzie przysługiwało. Tak będzie, jeżeli nie nastąpiło jeszcze spełnienie świadczenia. Czyli klient nie pobrał plików i nie został przekroczony termin 14 dni na odstąpienie od umowy.

Przedsiębiorca będzie jednak musiał informować konsumentów o tym, że jeżeli wejdą na serwer i ściągną bądź odsłuchają plik z muzyką, to w tym momencie utracą prawo odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni. Brak takiej informacji spowoduje, by klient, któremu nie spodoba się np. gra czy muzyka, mógł odstąpić od umowy w ciągu dwóch tygodni od zakupu.