Reklama
Rozwiń
Reklama

UKE: Aero2 ma usprawnić darmowy dostęp do Internetu

Spółka Aero2 ma usprawnić dystrybucję kart, które pozwalają na bezpłatny dostęp do sieci

Publikacja: 31.08.2011 04:40

UKE: Aero2 ma usprawnić darmowy dostęp do Internetu

Foto: www.sxc.hu

To efekt postępowania wyjaśniającego, które wszczęła Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Aero2 musi dostarczać darmowy Internet każdemu zainteresowanemu. Taki, precedensowy w historii polskiej telekomunikacji, był wymóg przetargu na częstotliwość 2,5 GHz, który wygrała spółka.

Chociaż nie reklamuje ona bezpłatnych usług, informacje o nich szybko zaczęły pojawiać się na forach. Niestety zainteresowani mieli kłopot ze zdobyciem kart SIM, które umożliwiają dostęp do sieci. Aby je odebrać, musieli jechać do Warszawy, bo tylko tu, w jednym punkcie, były wydawane. Skargi skłoniły UKE do interwencji.

Spółka zapowiedziała zmianę regulaminu (będzie obowiązywał od 1 września). Ma usprawnić dystrybucję kart SIM. Punktów dystrybucji będzie więcej, karty mają też być wysyłane pocztą. Zwiększy się też liczba modemów współdziałających z nimi. W regulaminie zostanie też sprecyzowany termin wygaśnięcia darmowej usługi (zgodnie z decyzją rezerwacyjną częstotliwości mają to być trzy lata od momentu osiągnięcia przez spółkę określonego poziomu pokrycia siecią).

Po aktywacji karty użytkownicy mogą korzystać z Internetu bez dodatkowych ograniczeń (chociaż nie w każdym miejscu kraju).

Reklama
Reklama

Nie należy jednak oczekiwać imponujących osiągów – w ciągu pierwszego roku transmisja nie będzie szybsza niż 256 kb/s, a w następnych dwóch latach nie szybsza niż 512 kb/s.

Zobacz serwis

»

Prawo dla Ciebie

»

Konsumenci

Reklama
Reklama
Prawo w Polsce
Zmowa przetargowa Budimexu. Wyrok może utrudnić walkę o kolejne kontrakty
Prawo karne
Zapadł wyrok w sprawie afery SKOK Wołomin. 14 lat więzienia za wypranie blisko 350 mln zł
Praca, Emerytury i renty
Planujesz przejść na emeryturę w 2026 roku? Ekspert ZUS wskazuje dwa najlepsze terminy
Ubezpieczenia i odszkodowania
Sąd Najwyższy: to, że kierowca zapłaci za wypadek, nie zwalnia ubezpieczyciela
Prawo karne
Radosław Baszuk: Jesteśmy przyzwyczajeni do szybkich aresztowań, ale to nie przypadek Ziobry
Materiał Promocyjny
W kierunku zrównoważonej przyszłości – konkretne działania
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama