Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 343

W wywiadzie dla Sky News Ołeksij Daniłow powiedział, że Rosja przygotowuje się do "maksymalnej eskalacji" konfliktu. - Rosja gromadzi wszystko, co możliwe, przeprowadza ćwiczenia i manewry. Jeśli chodzi o ofensywę z różnych kierunków, na razie mogę powiedzieć, że w ciągu najbliższych dwóch-trzech tygodni nie wykluczamy żadnego scenariusza - dodał zaznaczając, że "wszystko jest na stole".

Zdaniem Daniłowa, prezydent Rosji Władimir Putin może wydać kolejny rozkaz jednoczesnego ataku z północy, południa i ze wschodu, jak na początku inwazji 24 lutego 2022 r.

Czytaj więcej

Erdogan do Szwecji: Dopóki pozwalacie na palenie Koranu, nie poprzemy waszej kandydatury do NATO

- To będą kluczowe miesiące wojny - ocenił sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. - Zdaję sobie sprawę z tego, że główne walki dopiero nadejdą i będą miały miejsce w tym roku, w ciągu dwóch-trzech miesięcy - oświadczył.

Ołeksij Daniłow podkreślił w wywiadzie, że ukraińskie wojsko przygotowuje się na każdy rozwój wydarzeń i tym razem ma większe wsparcie ze strony zachodnich partnerów niż przed rokiem. - Kraje, które pomagają nam w naszej walce, zaczęły udzielać nam maksymalnej pomocy - powiedział.

Czytaj więcej

Trzaskowski: Warszawa oddaje Kijowowi 60 wagonów metra

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy powiedział też, że spodziewa się, że w drugą falę ataku zaangażowana zostanie połowa z ponad 320 tys. zmobilizowanych rosyjskich żołnierzy.