Reklama
Rozwiń
Reklama

Rośnie apetyt na aktywa z młodych rynków

Perspektywa ograniczania przez amerykański Fed skupu obligacji skłania inwestorów do poszukiwania atrakcyjnych aktywów na młodych rynkach uchodzących za mniej wrażliwe na potencjalny wzrost rentowności w Stanach Zjednoczonych.

Aktualizacja: 07.06.2021 13:28 Publikacja: 07.06.2021 13:02

Rośnie apetyt na aktywa z młodych rynków

Foto: Bloomberg

William Blair Investment Management oraz Fidelity International stawiają na obligacje państw zaliczanych do rynków granicznych, mniej rozwiniętych niż wschodzące (emerging markets).

Z kolei Bank of America Corp. podpowiada inwestorom, iż powinni zainteresować się długiem państw z rynków wschodzących denominowanym w euro.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Giełda
Zohran Mamdani, nowy burmistrz Nowego Jorku zapowiada zmiany. Co na to biznes i politycy?
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Giełda
Niedźwiedzie ruszyły do ataku na GPW
Giełda
Rewelacyjny miesiąc w wykonaniu polskich akcji
Giełda
Banki wsparły odbicie indeksów w Warszawie
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Giełda
Berkshire Hathaway z solidnym zyskiem i górą gotówki
Reklama
Reklama