Akcje Play po ogłoszeniu wezwania zyskują na otwarciu blisko 37 proc., do 38,38 zł. Cena w wezwaniu to 39 zł za akcję. Zyskują także pozostałe spółki telekomunikacyjne, jak Orange Polska - ponad 12 proc. oraz Cyfrowy Polsat - 3,5 proc. Z pozostałych dużych spółek na zielono świecą jeszcze walory CD Projektu oraz Pekao. Znacznie szersza jest grupa hamulcowych. Pięć spółek zniżkuje o ponad 2 proc., a trzy spośród nich to banki: mBank, Santander i Alior. Do tego ponad 2 proc. tracą Dino Polska i LPP.

Jeśli chodzi zaś o WIG20, to dzisiejsza zwyżka na ten moment niewiele zmienia. WIG20 na otwarciu naruszył poziom 1750 pkt, jednak po chwili nastąpiło cofnięcie. Z tym pułapem indeks blue chips nie jest w stanie poradzić sobie od kilku dni. Wśród pozostałych indeksów europejskich przeważa jednak kolor czerwony, a wiele z nich traci ponad 1 proc., w tym m.in. niemiecki DAX. Jak pamiętamy, sesja piątkowa w USA nie należała do udanych. S&P 500 oraz Nasdaq zakończyły ją ponad 1-proc. spadkami.

Na rynku walut bardzo spokojnie. Dolar wyceniany jest na 3,76 zł, a euro na 4,45 zł.

Baryłka ropy typu WTI zniżkuje o poranku około 1 proc., do 40,7 dolarów. Złoto utrzymuje się przy 1952,5 dolarów za uncję.