GPW: Bez paniki na starcie

Wczorajsze spadki na GPW oraz słabe zamknięcie notowań na Wall Street sugerowały, że początek dzisiejszej sesji też może być nerwowy. Nie jest jednak tak źle.

Publikacja: 20.10.2020 09:29

GPW: Bez paniki na starcie

Foto: Bloomberg

Podczas wczorajszej sesji przewaga niedźwiedzi zaznaczyła się w drugiej części dnia i sprawiła, że WIG20 zakończył dzień dość wyraźną przeceną. Podobnie było na Wall Street. Tam początek dnia też był udany, ale optymizmu nie wystarczyło do końca i indeksy zakończyły notowania przy dziennych minimach. S&P500 stracił 1,6 proc., podobnie jak Nasdaq. Dow Jones Industrial spadł z kolei 1,4 proc.

To powodowało, że start dzisiejszych notowań na GPW mógł być nerwowy. Na razie jednak, z dużej chmury mały deszcz. Owszem zaczęliśmy dzień od przeceny, ale nie jest ona zbyt mocna. Kilkanaście minut po starcie notowań WIG20 tracił 0,3 proc. Trzeba jednak zachować czujność bo na razie argumenty są po stronie sprzedających.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Giełda
Donald Trump nakręcił inwestorów w Rosji. Giełda zawiesiła usługi
Giełda
Giełda prze naprzód, WIG20 najwyżej od siedmiu lat. Koniec wojny?
Giełda
Euforia na rosyjskiej giełdzie po rozmowie Trumpa z Putinem
Giełda
Co czeka gorący rynek fuzji i przejęć
Giełda
Bycze akcenty na koniec tygodnia na GPW. Diagnostyka dała zarobić inwestorom