Mocne otwarcie WIG20

Indeks dużych spółek po solidnych zwyżkach w środę, w czwartek kontynuuje ruch w górę. Na otwarciu zyskuje 0,7 proc. i notowany jest na poziomie 2062 pkt.

Publikacja: 06.05.2021 09:59

Mocne otwarcie WIG20

Foto: Fotorzepa/ Grzegorz Psujek

Poranne zwyżki WI20 zapędzają spółki związane z surowcami i energetyką. Na czele JSW wraz z PGNiG, które zyskują po ponad 3 proc. Po kilkunastoprocentowej zwyżce w środę, mocne pozostaje CCC. W czołówce jest także Pekao, które zaprezentowało wyniki finansowe. Pod kreską Dino Polska oraz Mercator.

Nastroje na innych europejskich rynkach również są bardzo dobre. Niemiecki DAX z rana zyskuje o 0,37 proc., natomiast wynik WIG20 plasuje go w czołówce indeksów Starego Kontynentu.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Giełda
Arlen wszedł na giełdę z krótką listą zakupów
Giełda
Inwestorzy świętują zakończenie wojny. Efektowne wzrosty w Warszawie
Giełda
Arlen zadebiutował na GPW. Przejęcia zacznie od Hiszpanii
Giełda
Trump ogłasza rozejm na Bliskim Wschodzie. Giełda odrabia straty
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Giełda
Inwestorzy w Warszawie nie panikują