Pół godziny po starcie notowań indeks największych spółek WIG20 znajdował się ok. 0,1 proc. na plusie.

Do większych zakupów nie zachęca brak zdecydowania inwestorów handlujących na pozostałych europejskich rynkach akcji. Główne wskaźniki poruszają się tam blisko poziomów z końca środowej sesji, przy czym nieco więcej do powiedzenia mają kupujący, stąd przewaga koloru zielonego na indeksach. Negatywnie wyróżniają się parkiety z naszego regionu, gdzie więcej do powiedzenia maja sprzedający, choć zasięg zniżek jest mocno ograniczony.

W Warszawie największe spółki z WIG20 cieszą się ograniczonym zainteresowaniem inwestorów. Na celowniku kupujących znalazły się największe banki – PKO BP i Pekao. Do łask wróciły papiery CD Projektu, dając nadzieję na odrobienie strat będących efektem wyprzedaży z początku tego tygodnia. Za sprawą lepszych od oczekiwań wyników kwartalnych większy popyt pojawił się także na akcjach LPP.

Na drugim biegunie, wśród przecenionych papierów, można znaleźć głównie przedstawicieli sektora surowcowego i energetycznego. Chętnie pozbywano się też akcji Mercatora, który najmocniej traci z całego indeksu (spadek o ponad 3 proc.).

Lepsze nastroje panują na szerokim rynku akcji, gdzie w czwartkowy poranek w wyraźnej przewagę miały drożejące walory. Zwyżkom przewodzą w tym gronie Netia i ML System.