GPW: Problematyczny poziom oporu

Spadki w USA i Azji sprawiły, że dziś rano WIG20 tracił 0,7 proc. i oscylował przy 1789 pkt. Najgorzej zaczął dzień WIG-Paliwa (-1,3 proc.), a najlepiej WIG-Media (+0,4 proc.).

Aktualizacja: 08.07.2020 10:15 Publikacja: 08.07.2020 10:12

GPW: Problematyczny poziom oporu

Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Indeks S&P500 spadł wczoraj o 1,1 proc., a Nasdaq Composite stracił 0,9 proc. Dziś rano natomiast Nikkei225 nurkował o 0,8 proc. Niekorzystna atmosfera zagraniczna zafundowała czerwony poranek w Warszawie. WIG20 po kilku minutach handlu spadał o 0,7 proc. do 1789 pkt, oddalając się od poziomu 1800 pkt. Warto zerknąć na jego wykres i zauważyć, że ostatnie trzy lokalne szczyty są położone coraz niżej (mowa o maksimach z sesji 9 czerwca, 23 czerwca i 6 lipca). To pokazuje słabość popytu, więc dzisiejsza obrona 1800 pkt nabiera istotnego znaczenia. Kluczowym wsparciem jest ostatnie, lokalne minimum, czyli 1735 pkt.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Giełda
Arlen wszedł na giełdę z krótką listą zakupów
Giełda
Inwestorzy świętują zakończenie wojny. Efektowne wzrosty w Warszawie
Giełda
Arlen zadebiutował na GPW. Przejęcia zacznie od Hiszpanii
Giełda
Trump ogłasza rozejm na Bliskim Wschodzie. Giełda odrabia straty
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Giełda
Inwestorzy w Warszawie nie panikują