Kolejny gracz e-commerce po Allegro chce wejść na warszawską giełdę. O takich planach poinformowała dziś firma Wearco, właściciel Answear.com, działającej w 7 krajach Europy Środkowowschodniej internetowej platformy markową z odzieżą, obuwiem oraz akcesoriami. Zarząd pod kierunkiem Krzysztofa Bajołka, złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego i liczy, że do debiutu dojdzie pod koniec br. Wearco trafi na GPW po zmianie nazwy na Aswear.com.

- Już niedługo Answear.com dołączy do grona spółek publicznych. To naturalny krok związany z dynamicznym rozwojem biznesu, dużą już obecną skalą działalności i jeszcze większym apetytem na przyszłość. Złożyliśmy Prospekt Emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego, co oznacza, że jesteśmy coraz bliżej debiutu na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych. – komentuje cytowany w komunikacie Krzysztof Bajołek.

Sklep oferuje około 80 tys. produktów z ponad 350 światowych marek. Istotną częścią oferty są marki premium (np. Diesel, Guess Jeans, CK, Tommy Hilfiger, Valentino, DKNY). Produkty z niższej półki cenowej są oparte głównie o markę własną Answear LAB.

Zgodnie z komunikatem, w 2019 r. spółka zanotowała 311 mln zł przychodu, o 40,9 proc. więcej niż w 2018 r. Innych danych finansowych przesłana dziś do mediów informacja nie zawiera.

- Jesteśmy pierwszym graczem w segmencie elektronicznej sprzedaży odzieży i obuwia na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki temu osiągamy przewagę na polu rozpoznawalności marki oraz niższych kosztów marketingu. Nasi klienci doceniają nasz doskonały serwis w postaci szybkiej dostawy, łatwych zwrotów, oraz atrakcyjnego programu lojalnościowego. Jesteśmy również beneficjentami szybkiego wzrostu rynku e-commerce – mówi Bajołek.

Wearco powołuje się na dane PMR, zgodnie z którymi wartość handlu elektronicznego w Polsce może przekroczyć w br. 100 mld zł oraz na szacunki Unity Group, mówiące, że w kolejnych latach do 2025 r. jego wartość będzie rosła co najmniej o 20 proc. rocznie.