Pierwsze minuty poniedziałkowego handlu w Warszawie przebiegają pod znakiem odrabiania strat po ubiegłotygodniowej przecenie. Kwadrans po starcie notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był ok. 1 proc. na plusie.

Krajowe indeksy wspierają pozytywne nastroje na pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie w pierwszych minutach poniedziałkowego handlu inwestorzy zabrali się ochoczo do odkupywania przecenionych w trakcie poprzednich sesji akcji. W efekcie kolor zielony zdecydowania przeważa na giełdach Starego Kontynentu. Dotyczy to zarówno zachodnioeuropejskich parkietów, jak i rynków z naszego regionu.

W Warszawie kupujący są najbardziej aktywni w segmencie największych spółek wchodzących w skład WIG20, z których prawie wszystkie notowane są na plusie. Motorem odbicia indeksów są mocno drożejące walory koncernów paliwowych i energetycznych, kontynuujące pozytywny trend z minionego tygodnia. Na celowniku kupujących znalazły się też papiery KGHM, wspierane przez rosnące ceny miedzi. Do łask wróciły również akcje banków, które w komplecie notowane są nad kreską. Z poprawy nastrojów nie skorzystały jedynie Cyfrowy Polsat, CCC i Dino.

Pozytywne nastroje zdominowały handel w segmencie mniejszych firm. Niedługo po rozpoczęciu handlu zdecydowana większość z szerokiego rynku notowana była na plusie.