Giełdowy portfel tego inwestora przy obecnych cenach akcji ma wartość ponad 9,5 mld zł, czyli jest o 19 proc. większy niż na początku roku. To przede wszystkim zasługa Cyfrowego Polsatu, który najwięcej w tym portfelu waży i którego notowania w ostatnich miesiącach systematycznie idą w górę. Dobrze radzi sobie też ZE PAK – szczególnie na tle taniejących spółek energetycznych.

Wiceliderem zestawienia z 3,3 mld zł jest Michał Sołowow. Wcześniej w giełdowym portfelu miał też Rovese, jednak dokupił brakujące akcje tej spółki i wycofał ją z obrotu. Przez to jego giełdowy portfel mocno się skurczył z szacowanych w styczniu ponad 5 mld zł. Natomiast sam Synthos od początku tego roku odnotował 5-proc. wzrost kursu. Na podium z portfelem wycenianym na 3,1 mld zł znalazł się jeszcze Leszek Czarnecki. Najjaśniejszą gwiazdą w jego giełdowych aktywach w tym roku jest LC Corp, natomiast grupa Getin tanieje.

Imponującymi pakietami mogą się też pochwalić Roman Karkosik, rodzina Kulczyków, Tomasz Domogała, Dariusz Miłek, Zbigniew Jakubas oraz Krzysztof Oleksowicz. Nasze zestawienie obejmuje tylko krajowych inwestorów indywidualnych. Natomiast największym polskim akcjonariuszem instytucjonalnym na warszawskiej giełdzie jest Skarb Państwa.