Krótko po rozpoczęciu czwartkowej sesji WIG20 znajduje się na poziomie 2228 pkt, co oznacza wzrost o 0,4 proc. Notowania LPP rosną o 11 proc., do 15,2 tys. zł. Przed sesją spółka opublikowała raport za trzeci kwartał roku obrotowego 2021/22. Zysk netto jednostki dominującej wyniósł 627,6 mln zł, wobec 246,9 mln zł zysku netto rok wcześniej.

Wśród pozostałych firm, wahania nie są jednak tak duże. Na drugim miejscu w tabeli jest PKN Orlen, który drożeje o 1 proc. Z kolei najmocniej traci CD Projekt – 0,8 proc.

Małe i średnie spółki oscylują wokół poziomu wczorajszego zamknięcia.

Sesja na Wall Street zakończyła się optymistycznie dla byków. Wśród inwestorów zaczyna dojrzewać przekonanie, że Omikron nie będzie miał tak druzgocącego wpływu na światową gospodarkę, jak wcześniej sądzono.

Pfizer i BioNTech poinformowały, że dawka przypominająca ich szczepionki zapewnia wysoki poziom ochrony przed nowym wariantem. W środę indeksy na Wall Street trzeci dzień z rzędu zakończyły dzień na plusie. S&P 500 wzrósł o 0,3 proc., a Nasdaq zyskał 0,6 proc.

- Wachlarz potencjalnych scenariuszy jest duży, ale z szerszej perspektywy uważamy, że szanse na zakończenie fazy pandemii są nadal bardzo korzystne – stwierdzili analitycy Bank of America.

- Naszym zdaniem Covid pozostanie, ale zbliża się przejście do fazy endemicznej, w której infekcje są powszechne, ale poważne skutki, obostrzenia i ograniczenia podróży nie są powszechne – dodał bank.

Ed Moya, starszy analityk rynku w firmie Oanda, powiedział, że rynek jest w trybie wyczekiwania przed piątkowym raportem o inflacji, który może napędzać oczekiwania na podwyżkę stóp przez Fed. Według szacunków Dow Jones, ekonomiści spodziewają się, że raport wykaże, że ceny wzrosły w listopadzie o 0,7 proc. miesiąc do miesiąca.