Pierwsze minuty handlu przebiegają pod znakiem wyraźnej przewagi kupujących. Pół godziny po rozpoczęciu notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był ok. 0,8 proc. na plusie. Krajowe indeksy wspierają pozytywne nastroje na pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie w pierwszych minutach poniedziałkowego handlu inwestorzy zabrali się ochoczo do odkupywania przecenionych w trakcie poprzednich sesji akcji. W efekcie kolor zielony zdecydowania przeważa na giełdach Starego Kontynentu, co widać zarówno na zachodnioeuropejskich parkietach, ja k i rynkach w naszym regionie.

Poniedziałkowe zwyżki indeksów w Warszawie zawdzięczamy przede wszystkim zwyżce walorów państwowych takich potentatów, jak PKN Orlen i KGHM, które dziś zyskują najmocniej z całego WIG20. Na celowniku znalazły się również akcje spółek odzieżowych i Dino, co przekłada się na ich solidne zwyżki. Po przecenie z minionego tygodnia do łask inwestorów wróciły banki, choć skala odbicia ich kursów jest ograniczona. Z poprawy rynkowych nastrojów nie skorzystały papiery Allegro i Mercatora, których inwestorzy chętnie się pozbywają.

Kupujący uaktywnili się również w segmencie spółek o mniejszej kapitalizacji, gdzie w poniedziałkowy poranek dominował kolor zielony.